KIRŞEHİR HARİTA MÜHENDİSLİK

HER TÜRLÜ HARİTA UYGULAMASI

Sınır Tespiti Nedir Nasıl Yapılır

Sınır Tespiti Nedir Nasıl Yapılır - 5.0 out of 5 based on 2 votes

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Sınır Tespiti Nedir Nasıl Yapılır ?

Sınır tespiti belirli bir taşınmazın (arsa, tarla v.b ) yeryüzündeki konumunun tam olarak belirlenmesi için yapılan ölçüm hizmetidir. Bu hizmeti satın alarak arsalarınızı güvenle tel örgüsü ve duvar ile çevirme işlemlerini yaptırabilirsin.

        

Sınır Tespiti  arazi üzerindeki anlaşmazlıkların giderilmesi ve/veya bir taşınmazın (Arsa, Tarla v.b) satış işlemlerinin öncesinde mutlaka yaptırılması gerekir. Bazen artniyetli kişilerin size başka yeri gösterip tapu kaydında bambaşka bir araziyi size satması yada mal sahibinin de yanlış yeri kendi yeri gibi kabullenmesi ve hatta bu yeri satarken bile bu durumu bilmemesi durumunun giderilmesi için yapılması gerekmektedir.

 

Arsa, Tarla v.b Ölçümü Nasıl Yaptırılır ?

Daha evvelleri bu konuda Kadastro Müdürlüğüne müracaatla yapabiliyorduk kadastro Müdürlüklerinin belli başlı bazı işlemleri artık Serbest Harita Mühendislik Büroları tarafından yapılmaktadır. Eğer sizde sınır tespiti yaptırmak istiyorsanız ilgili bölge için yetkili olan Harita Mühendislik Bürolarıyla irtibata geçerek arazilerinin ölçüm işleminin yaptırabilirsiniz.

 

 

Saygılarımızla...

Hrt. Müh. Onur TAŞDEMİR

 KALİTE  & MÜHENDİSLİK & MEMNUNİYET  & GÜVEN  & HIZ & HİZMET